UniBasket

Verified
unibasket.jpg
1 Şehit Kubilay Caddesi İstanbul 34788 TR

 

Şube 2:  Aydınevler Mh. Siteler Yolu, Cadde 28 No13 34854 Maltepe İstanbul – TED RÖNESANS KOLEJİ Spor Salonu

Genel Bilgiler

Eski Basketbolcu DERYA ERÇEVİK Tarafından Kurulmuştur.

Kulübümüzün Bakış Açısı ve Uygulama Prensipleri

Çocuk ve Gençlerimize yönelik spor hizmet sektöründe ülkemizde örnek bir kulüp yapısıyla, çağdaş ülkelerdeki uygulama kalitesinde, hizmet sunulmakta, çocuk ve gençlerimiz için yaşamsal değer taşıyan spor (basketbol) eğitimi yüksek bir disiplin ve sorumluluk anlayışıyla, çocuğa sevgi – saygı – güven esasına dayalı butik bir çalışma şeklinde gerçekleştirilmektedir.

UNIBASKET Ailesi Üyeleri nin (Kulüp Yönetimi, Eğitmenleri, Sporcuları ve Velileri) yakın ve sıcak bir iletişim içinde bulunmaları ve her konuda yardımlaşma ve paylaşma içinde olmaları sağlanmaktadır.

KURULUŞUMUZUN AMACI

1. Özlediğimiz kaliteli toplumu oluşturacak ; fiziksel, ruhsal, zihinsel açıdan sağlıklı, eğitim ve kültür düzeyi yüksek, paylaşım ve takım çalışmasına yatkın, parolası sevgi + hoşgörü olan, sosyal yönü güçlü, sporcu kişilikli 21. yüzyıl bireyleri yetiştirilmesinde aile ve eğitim kurumlarına destek sağlamaktır.

2. Bir basketbol oyuncusunda bulunması gereken ; sporcu kişilik, takım ruhu. aidiyet duygusu, disiplin, isteklilik, kendine güven duygusu, üst düzeyde güç – fiziksel kondüsyon, dayanıklılık, çabukluk, çeviklik, zamanı iyi kullanabilme, geniş alan görebilme, çabuk karar verebilme, insiyatif kullanabilme gibi üstün niteliklere sahip basketbolcular yetiştirmektir.

3. Türk Basketbolu’ na yıldız oyuncular yetiştirmektir.

4. Yaz döneminde uygulanan yatılı “Basketbol Kampları” ile ; basketbol ve kondüsyon gelişimlerinin yanısıra ; aile desteğinden uzakta geçirdikleri bu süreçte çocuk ve gençlerimizin ; kendilerini tanımaları, kendi değerlerinin farkına varmaları, özgüvenlerini kazanmaları, sosyal kişilik kazanmaları, “kendine yetebilen birey” özelliği kazanmaları, sağlıklı beslenme bilgi ve alışkanlığı kazanmaları, temizlik kültürü edinmeleri, nezaket kurallarını öğrenmeleri veya pekiştirmeleri sağlanmakta ve aile ortamında (çeşitli nedenlerle) kazandırılamayan çok sayıda olumlu alışkanlık, özellik ve kazanımlar edinmeleri amaçlanmaktadır.