İstanbul Marmara Spor Kulübü

marmara-rehber-logo.png
16 Barışık Sokak İstanbul 34674 TR

İstanbul Marmara Spor ve Eğitim Organizasyonları uzman antrenör ve eğitmen kadrosuyla basketbol eğitimi veren,yaz-kış sportif kamp organizasyonları ve spor turnuvaları düzenleyen bu doğrultuda 2009 yılından itibaren Türk gençliğine ve sporuna hizmet eden bir kuruluştur.

2009 yılından bu yana gençlere basketbolu sevdirmeyi hedefleyen İstanbul Marmara, her yıl düzenlediği özel turnuvalar, katıldığı altyapı ligleri ve yaptığı kamp organizasyonlarıyla birçok spor kulübünün sporcularına kazandıramadığı maç tecrübesini, spor disiplinini ve antrenman ortamını sağlamayı hedefler.

Misyonumuz

Gençlere sevdikleri ve istedikleri şeyleri elde etmeleri için çok çalışmaları, fedakarlık yapmaları gerektiği bilincini aşılamak, hayatları boyunca faydasını görecekleri çalışma ve disiplin alışkanlıkları kazandırmak.

Gençlere Spor ahlakını ve kültürünü genç yaşta kazandırıp, onların kazanma sevincini de, kaybetme üzüntüsünü de aynı olgunlukta karşılayabilmelerini sağlamak. Rakiplerine saygı duymayı öğretmek.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sporu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak. Zihnen ve bedenen sağlıklı gençler yetiştirmek.

Vizyonumuz

Sporu hayatının bir parçası haline getirebilmiş,zihnen ve bedenen spor yapmaya her zaman hazır, takım ruhunu benimsemiş kötü alışkanlıklarından uzak sağlıklı nesiller yetiştirmek

Hedeflerimiz

Türk sporuna yeni milli sporcular yetiştirmek. Gençleri sporu sevdirmek ve gençleri spora yönlendirmek. Gençlerin spor disiplini ve kazanmasını sağlamak. Gençlere çalışma aışkanlığı kazandırmak. Paylaşmanın, yardımlaşmanın, takım çalışmasının önemini bilen, kazanmayı ve kaybetmeyi benimsemiş gençler yetiştirmek.