CSKA Moskova

cska-moskova-logo-rehber.png
79 Mustafa Mazhar Bey Sokağı İstanbul 34724 TR

CSKA Moskova Spor Okulları’nın tüm tesislerinde Basketbol, Voleybol ve Ritmik Cimnastik branşlarında 3-16 yaş arası çocuklara eğitim vermekteyiz. Tüm branşlarda Rusya Federasyonu Ulusal Spor Eğitim Programı uygulanmaktadır. Programları uygulamak üzere CSKA Moskova kulübünün birbirinden deneyimli Rusya milli takım antrenörleri ve Türk antrenörler çocuklarımıza eşlik etmektedirler.

Tüm branşlarda bir program direktörü yıllık, haftalık ve günlük antrenman programlarını belirlemekte ve kendisine bağlı antrenör kadrosu sahada belirlenen bu programları uygulamaktadır. Uygulanan programlar günlük olarak değerlendirilmekte, böylelikle çocukların gelişimleri anlık olarak takip edilmektedir.

3-16 yaş arası çocuklara eğitim verilmektedir. Tüm branşlarda Rusya Federasyonu Ulusal Spor Eğitim Programı uygulanmaktadır.

Bu amaçla CSKA MOSKOVA Spor Okullarında özel olarak hazırlanmış ”Bireysel Gelişim” programları sunulmaktadır. Bu amaçla CSKA MOSKOVA Spor Okulları, ” (Sportsmanship) Sportmenlik”, ”(Teamwork) Takım çalışması”, ”(Altitude) Doğru Davranış” ve ”(Respect) Saygı’ nın ön planda tutulduğu eğitim programlarının ışığında, çocuklarınıza hergün gelmekten keyif duyacakları bir sosyal ortamda yaptıkları branşın becerilerini kazanırken, yaşamları boyunca spor yaparak sosyalleşmenin keyfine varmayı ve yaptıkları branşı sevdirmeyi amaçlamaktadır.

Basketbol Şubemiz CSKA RUSYA Spor Eğitim Merkezine bağlı olarak çalışmakta ve CSKA MOSKOVA Profesyonel Basketbol Takımının Türkiye alt yapısı konumundadır. Ancak kulüp olarak ana hedefimiz ülkemiz basketboluna yetenekli sporcular kazandırmaktır.

Tam Adı: Ordu Merkez Spor Kulübü Moskova,  Rusya’nın en büyük spor kulübüdür ve Moskova merkezlidir. Batı’da halk tarafından “Kızıl Ordu” yada “Kızıl Ordu Takımı” olarak adlandırılır. Çünkü Sovyet döneminde Silahlı Kuvvetler’in bir parçası ve Sovyet ordusuyla ilişkiliydi. Tarihi CSKA spor kulübü (Büyük CSKA olarak anılır) halen Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlıdır.

 Kulüp Oluşumu:

“Büyük CSKA” pek çok branşta faaliyet göstermektedir. Ancak şu anda bazı branşlarının profesyonel takımları özel bir yönetim tarafından yönetilmektedir.
Bu takımlar: 
Futbol takımı PFC CSKA Moskova.
Futsal takımı MFK CSKA Moskova.
Buz Hokeyi takımı HC CSKA Moskova.
Voleybol takımı VC CSKA Moskova. (2009’da profesyonel takım kapatılmıştır. Şu an sadece altyapı takımları faaliyetlerine devam etmektedir)
Erkek Basketbol takımı PBC CSKA Moskova.
Bayan Basketbol takımı WBC CSKA Moskova. (2009’da profesyonel takım kapatılmıştır. Şu an sadece altyapı takımları faaliyetlerine devam etmektedir)
Su Topu takımı CSK VMF Moskova.
CSKA ayrıca pek çok Dünya ve Olimpiyat şampiyonu sporcuya da ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında üst düzey Artistik Buz Pateni sporcusu olan Adelina Sotnikova, Ekaterina Gordeeva ve Sergei Grinkov sayılabilir. 1972 Münih Olimpiyatları’nın altın madalyalı cimnastikçisi Olga Korbut (Modern Cimnastiğin Anası olarak anılır) ve Dünya Şampiyonu Elena Mukhina’da CSKA kulübünün birer üyesiydi.

Avrupa ve Dünya’nın en büyük spor eğitim organizasyonu
Olimpiyatların tüm zamanlarda en çok madalya kazanan spor kulübü