BJK Sancaktepe - Çekmeköy Basketbol ve Voleybol Okulu

Verified
sancaktepe_bjk.jpg
Namık Kemal Caddesi İstanbul 34785 TR

 

[soliloquy id=”6268″]

ÇALIŞILAN SALONLAR

  • 75.Yıl Demo Bilgisayar Tek. Meslek Lisesi İETT Garajı Karşısı (Sancaktepe)
  • Özden Cengiz Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu (Çekmeköy)

2010 Yılında çalışmalarına başlayan Basketbol Okulumuz sportif ve sosyal anlamada çocuklarımıza pozitif kazanımlar sağlamak ve BJK Altyapısına oyuncu kazandırmak amacıyla C.Dağhan Pulluk tarafından kurulmuştur.

BJK Basketbol Okullarında Koordinatörlük görevinde Erman Kunter ve Yiğiter Ulu gibi tecrübeli isimler ile çalışmış olmasının kendisine çok ciddi tecrübe ve birikimler kazandırdığını söyleyen Dağhan Pulluk; bu bilgi ,birikim ve tecrübelerini kendi spor okullarının başarısında büyük pay sahibi olduğunu belirtmekte.

Şimdiye kadar 4 oyuncuyu altyapıya kazandırmış olduklarını belirten kulübün Head Coach u Okan Can Çevik, bunda ekibin uyumlu ve disiplinli çalışmalarının etkisi olduğunu düşünüyor.

Tecrübeli staff ekibine sahip olan ekip de Okan Can Çevik , Emre Tolga Önder, Gökhan Tıkıç görev yapmakta. İdari Koordinatör olarak ise Alihan Pulluk kulüp bünyesinde çalışmaktadır. Voleybol Okulunda ise Eski Milli Voleybolcu Hülya Karslı görev yapmakta.

SOSYAL SORUMLULUK

Bir çok burslu sporcunun yer aldığı kulüp sosyal sorumluluk anlamında da çok güzel çalışmalar yapmakta.

Sancaktepe ve Çekmeköy bölgesinde yer alan bir çok yardıma muhtaç aile çocuklarına ellerinden geldiğince ücretsiz eğitim verildiğini söyleyen Kurucu Dağhan Pulluk’ BJK Sancaktepe-Çekmeköy Basketbol Okulunda eğitim almak isteyen hiç kimseyi geri çevirmedik.Kızılay ve Sancaktepe Belediyesi’nin yönlendirmesiyle yardıma muhtaç ailelerin çocuklarını 2 senedir Yaz ve Kış Kamplarında misafir ediyoruz.Çok güzel otellerde, profesyonel hocalar nezaretinde ,güzel bir sosyal ortamda spor yapmalarını sağlıyoruz. Ve bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ayrıca ‘Sevgi Evleri’nde yaşayan kimsesiz çocuklara spor yapma imkanları sağlıyoruz dönem dönem. İnşallah önümüzdeki senelerde daha çok çocuğumuza ,daha fazla imkanlar sağlayabiliriz. Bize bu imkanı veren Sancaktepe Belediyesine ‘BJK Sancaktepe Basketbol Okulu’ ve ‘Sancaktepe İstanbul Spor Kulübü’ olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.’ şeklinde konuştu.

SANCAKTEPE İSTANBUL SPOR KULÜBÜ

Profesyonel ve ciddi çalışmaların sonucunda,ilk 4 senesinde hızla büyüyen spor okulu,ilerleme kaydeden oyuncuların lisanslı olarak maç tecrübesi kazanmaları için 2012 yılında ETD SK, bir buçuk sene sonra ise Sancaktepe İstanbul Spor Kulübünü kurarak 80 e yakın lisanslı sporcusu ve 100 e yakın spor okulu öğrencisiyle bölgesinde en önde gelen spor okulu ve basketbol kulübüdür.

TBF Resmi Liglerinde tüm kategorilerde yer alan kulüp ,aynı zamanda farklı kategorilerde olmak üzere ; İGL ,Akademi Lig, Spor AŞ Ligi ve özel turnuvalarda boy göstermekte.

YAZ-KIŞ KAMPLARI

Sporcuların fiziksel,sosyal ve psikolojik anlamda gelişimlerine büyük katkısı olan kamplara kulüp olarak çok önem verilmekte.

Sporcular bu kamplarda özgüven,özsaygı,disiplin,yardımlaşma,paylaşma,taktir edilme gibi bir çok konuda kazanımlarda bulunmakta. Burada kendisine çok güven bir ekip var. Sporculardaki gelişimlerin göz ardı edilemeyecek kadar çok olduğunu belirten antrenör kadrosu,’İster profesyonel basketbol ve spor hayatında ,ister ileriki iş hayatın da olsun, biz sporcularımıza çok ciddi tecrübeler kazandırıyoruz şeklinde konuştular.

Ailelerden kamp sonrası gelen olumlu geri bildirimler de ileriki her kamp için spor kulübü ekibini motive etmekte.

Kulüp Bünyesinde Gerçekleşen Kamplar :

ŞİLE BASKETBOL GELİŞİM KIŞ KAMPI / DEĞİRMEN OTEL – 2011

DOĞA KAMPI / ŞİLE SAFARİ LİFE – 2011

ŞİLE BASKETBOL GELİŞİM YAZ KAMPI / DEĞİRMEN OTEL – 2011

ŞİLE BASKETBOL GELİŞİM KIŞ KAMPI / DEĞİRMEN OTEL – 2012

BODRUM BASKETBOL GELİŞİM KAMPI /BODRUM  İSİS OTEL –  2012

ANTLAYA BASKETBOL TURNUVA KAMPI /RİU KAYA BELEK – 2013

İZMİR BASKETBOL GELİŞİM VE TURNUVA KAMPI / ONYRİA CLAROS RESORT – 2013

ANTALYA BJK BASKETBOL OKULLARI KIŞ KAMPI /RİU KAYA BELEK – 2014

BJK BASKETBOL OKULLARI BABALAR-OĞULLAR KAMPI / SAFARİ LİFE – 2014

BJK BASKETBOL OKULLARI ÇANAKKALE YAZ KAMPI / ÇOMÜ – 2014

ŞİLE BASKETBOL GELİŞİM KIŞ KAMPI / BEST WESTERN ŞİLE GARDEN’S – 2015

BODRUM BASKETBOL GELİŞİM KAMPI / BODRUM HOLİDAY RESORT&SPA – 2015