Birsel Vardarlı Spor Okulları

bv7-rehber.png
102 Şerifali Caddesi İstanbul 34750 TR
0530-153-57-470530-153-57-47
0532-503-57-470532-503-57-47

BİZ KİMİZ?

BV7 Spor Kulübü ve Okulları olarak; tüm sportif yatırımlarımız, aynı zamanda sportif bir ideale hizmet edecektir. Sporu bir yaşam biçim olarak benimseyen bir nesil yetiştirmek, bu süreçte başlıca ilkemizdir. BV7 Spor Okullarının en büyük amacı; genç nesillerimizi sporla buluşturarak onları kötü alışanlıklardan uzak tutmak, onları sosyalleştirmek ve milli takıma hizmet edebilecek sporcular olmalarında onlara yön göstermektir. BV7 Spor Okulları bu amaçlar doğrultusunda, çocuklarımıza ve Türk Sporuna hizmet için kurulmuştur.

AMACIMIZ

Başta basketbol olmak üzere, birçok branşta çocuklarımızı üst düzeyde sporsal verime ulaştırmak ve üst düzeyde başarılar elde etmelerine yardımcı olmak için BV 7 Spor Okulları, sporda ‘’zeki, çevik ve ahlaklı’’ olma prensiplerini benimsemiştir. Bu prensiplerle genç nesillere sporu ve sporun erdemlerini aşılayacaktır.
Birsel Vardarlı Basketbol ve BV 7 Spor Okulları ile fahri bir yapılanma olup tamamen sportif ideolojiye hizmet eden oluşumlardır. Geniş bir vizyona sahip bu yapılanma, sporu ilke edinmiş tüm bireylerin buluştuğu bir birliktir. Her iki markanın da hedefi tüm yekûn sportif mecralar kurmaktır.

FARKIMIZ

Sporun evrenselliği ve basketbolun prensiplerini kullanarak gelecek nesillerin yaşamında erdemli bir iz bırakmak en büyük misyonumuzdur. Bu misyon dahilinde, Bv7 Spor Okulları antrenörlerinin sporun en modern ve sporun gelişimine uygun hazırladığı bilimsel antrenman teknikleri ve taktikleri dışında da öğrencilerine birçok konuda da hizmet verecektir.

HİZMETLERİMİZ

  • Spor Okullarında belli bir seviyeye gelip, gelişme gösteren öğrenciler BV7 Takımlarına seçilip, lisanslı sporcu olarak spora kazandırılacak ve seçkin liglerde mücadele edebilme şansını yakalayacaklardır.
  • Spor ve beslenme biliminin gelişmesiyle artık sadece kiloya bakılmasının çok da anlamlı bir değer taşımadığı anlaşıldığından beri vücut kitle endeksinin detaylarla öğrenilmesi ve buna göre beslenme ve antrenman programlarının hazırlanması, günümüz sağlıklı yaşam dünyasının vazgeçilmezi olmuştur. Bu yüzden BV7 Spor Okulları öğrencilerine 3’ er aylık periyodlarla boy-yağ-kas-kemik ölçümü yapacak kişisel fiziksel gelişim raporlarını velilere sunacaktır.
  • Antrenörlerimiz tarafından 3 ayda bir hazırlanan teknik gelişim raporunun veliler ile paylaşılacaktır.
  • Spor; bilimsel esaslara uyarak yapılan planlamalarla önemli gelişimini sürdürmektedir. İnsan gücünün sınırlarını zorlayan birçok bilim dalından yararlanan sporda başarıyı getiren en önemli faktörlerden biri o branş için gerekli olan kuvvet, dayanıklılık, sürat gibi temel motorik özelliklerdir. Sporcuların fiziksel özelliklerinin ve becerilerinin tespit edilmesi amacıyla yılda iki defa sporcularımız teste tabi tutulacaklardır. 2 aşamada yapılacak olan bu testlerin ilk aşaması; Kuvvet, dayanıklılık, sürat testleri olacaktır. İkinci aşama ise; Basketbol Yetenek ve Performans Testi’dir. Bu testlerle sporcuların; güçlü ve zayıf yönlerinin tespit edilerek bireysel ve takım çalışmalarında test sonuçlarına göre programlama yapılacak, gelişimleri bir veri tabanı oluşturarak takip edilecek, gelişimini antrenman bilimi ve spor teknolojileri yardımıyla objektif hale getirmek imkanına sahip olunacaktır.

Birsel Vardarlı Basketbol ve BV 7 Spor Okulları, Atatürk ilke ve doğruları ile genç nesillere sporu ve sporun erdemlerini aşılayacaktır. BV7 markası spor odaklı iletişim ve sportif organizasyon hizmeti veren profesyonel yapılanmadır. Her iki markanın da sahibi olan Birsel Vardarlı DEMİRMEN, aktif basketbol yaşamını sonlandırdıktan sonra da farklı kulvardan spora hizmet etmeye devam edecektir.

ATAŞEHİR ŞUBE:

Ataşehir Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Lisesi
Mevlana Mahallesi. Mevlana Cad. No:2 Ataşehir / İSTANBUL

KARTAL ŞUBE:

Karlıktepe Mahallesi Atatürk Bulvarı No:37 Kartal / İSTANBUL

KADIKÖY MODA ŞUBE:

Moda Kadıköy Lisesi Hacı İzzet Sokak No:7 Moda – Kadıköy / İSTANBUL