Beylikdüzü Basketbol Akademi

bbakademi.png
9 Barış Sokak Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Spor Salonu Büyükşehir Mah.,19 Mayıs Cad. Başak Sok. 34520,Türkiye İstanbul 34524 TR
beylikduzu basketbol akademisi - bbaBeylikdüzü Basketbol Akademi SK, gençlerimizin spor yaptıkları, spor yaparken; arkadaşlığı, dostluğu, paylaşmayı ve rekabeti yaşayarak, toplum içinde kişilik sahibi, sağlıklı ve dinamik gençler olarak yetişecekleri spor kulübüdür.

Beylikdüzü Basketbol Akademi SK yönetici ve antrenör kadrosu altında çalıştırdıkları sporcularla ülkemizde basketbolunun gelişmesi ve ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirmek amacıyla 2011 yılında kurulmuştur.

Beylikdüzü Basketbol Akademi SK ‘nın kurucusu olan Ender KAYA 10 yılı aşkın tecrübesiyle, milli takım dahil birçok kulüpte antrenörlük ve koordinatörlük yaparak başarılara imza atmıştır. Geçmişte yetiştirdiği bir çok sporcu Türkiye Basketbol Ligi ve Avrupa Lig’lerinde ülkemizi temsil etmektedir.

Kulüp olarak iki hedefimiz vardır.

İlk hedefimiz; altyapı da yetişen sporcularımızın topluma yararlı birer birey olmalarında onlara yardımcı olmak ve yol göstermektir.

İkinci hedefimiz ise ; kulübümüzü alt yapı fabrikasına dönüştürerek, yıldız takım sonrası geleceği olan tüm sporcularımızı, ufku geniş çalıştırıcılara teslim etmek ve milli takımlarımıza sporcu yetiştirerek kulübümüze bir misyon kazandırmaktır.

Uzun vadede hedefimiz ise külübümüzü alt yapısından yetiştirdiğimiz oyuncularla avrupa kupalarında ülkemizi temsil edip Avrupa’dan ülkemize bir kupa getirmektir.